غذای ناسالم

متأسفانه در شرایط بسیار بدی از لحاظ تولید مواد غذایی سالم قرارداریم و بهتراست گفته شود در کشورغذای سالم کمتر پیدا می شود

 

مردم از تولید غذای ناسالم در رنج هستند

حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهرامروز در دیدار علی جان پور، فعال در زمینه طب اسلامی با بیان اینکه اگرجامعه به سمت مبانی اهل بیت(ع) روی بیاورد و در زندگی جامعه بپوشد، بسیاری از مشکلات روحی و جسمی ازبین خواهد رفت، گفتند: ائمه اطهار(ع) مباحثی درمورد طب اسلامی دارند و لازم است این مباحث مورد توجه قرار گیرد.
معظم له بیان داشتند: طب اسلامی درگذشته جایگاه خاصی درجامعه داشت، ولی به مرور زمان این طب جای خود را به طب شیمیایی داد و این طب عوارضی را برجای گذاشته است.
ایشان با تاکید براینکه طبابت ریشه اسلامی دارد و در قرآن مطرح شده، مانند آیه «وکُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ الْمُسْرِفِینَ»، افزودند: روشی که امامان(ع) برای درمان دارند بهترین روش برای درمان درد است و اگربتوانیم زندگی خود را با مبانی اهل بیت(ع) آمیخته کنیم، روحا و جسما طاهر خواهیم شد.
حضرت آیت الله علوی گرگانی تغذیه مناسب را یکی از راههای پیش گیری از بیماری دانستند و گفتند: تغذیه نامناسب منبع بیماریها است؛ اگر به این منبع مهم توجه شود، دیگر نیاز به داروهای شیمیایی نیست.
ایشان تاکید کردند: متأسفانه در شرایط بسیار بدی از لحاظ تولید مواد غذایی سالم قرار داریم و بهتراست گفته شود غذای سالم کمتر پیدا می شود.


منبع: خبرگزاری رسمی حوزه


download app

eita     sorosh   Telegram